РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Українці створюють бізнес-клуби для підприємців у Польщі. Організатори хочуть допомогти співвітчизникам вести бізнес у чужій країні

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 20.08.2019

З минулого року все більше чути про організацію заходів для українських бізнесменів у Польщі. Я вирішила запитати у засновника одного з таких варшавських бізнес-клубів для підприємців з СНД, чому він це робить та хто приходить на подібні зустрічі.


Infinity Business Club почав свою діяльність у грудні 2018 р., тоді відбулась перша зустріч для російськомовних підприємців у Варшаві, на якій зібралось близько 60 осіб. Наступна зустріч була проведена у лютому 2019 р. Однак наймасштабнішою подією став Infinity Business Forum, що відбувся у червні цього року. На зустрічі виступили одні з найвідоміших бізнесменів України, а участь взяли понад 500 осіб.

Засновниками спільноти Infinity Business Club є Іван Гнатків, Тарас Яворський та Олексій Пономаренко. Я зустрілась та поговорила з Іваном, українцем, якому прийшла ідея створення IBC.

Іван Гнатків, співзасновник Infinity Business Club

Мене звати Іван, мені 26 років, я вже 2,5 роки живу у Польщі, переїхав із Запоріжжя. Я підприємець, займаюсь аутсорсингом персоналу, на моїй фірмі працює близько 100 осіб. Попри організацію IBC, я не кидаю свій бізнес та продовжую його розвивати.

Чому ти вирішив створити в Польщі спільноту для україно- та російськомовних бізнесменів?

В Україні я ходив на зустрічі різних бізнес-клубів, знайомився з підприємцями, і це дуже допомагало мені у розвитку. Після приїзду до Польщі, я був впевнений, що тут теж багато бізнес-клубів. В принципі, так воно і є. Я ходив на деякі зустрічі BNI, Networking Business Club, Tigers Club. Проте через деякий час зрозумів, що формат подібних зустрічей в Україні був для мене цікавішим і кориснішим.

До того ж, хотілось потрапити у середовище підприємців таких, як я, що переїхали до Польщі з іншої країни та, як наслідок, проходять через ті самі труднощі. Так і з’явилася думка про створення Infinity Business Club.

Що на сьогодні пропонує IBC?

У Польщі багато україно- та російськомовних іноземців, які хочуть розвиватися. Частина з них вже веде бізнес і прагне вдосконалити свої вміння, щоб досягти більшого успіху, а частина наших іммігрантів тільки збирається почати свій бізнес. Наша задача об’єднати усіх тих, хто хоче розвиватися та працювати над собою.

Зараз у нас така концепція, пропонуємо три варіанти:

  • Придбання Пакету стартап — членство в спільноті IBC для починаючих підприємців, сюди включено вхід на обмежену кількість зустрічей, ціна 500 дол/рік.
  • Пакет преміум — членство в спільноті IBC для чинних бізнесменів, включає пропуск на всі зустрічі, у тім великі бізнес-форуми, закриті зустрічі, ціна складає 1000 дол/рік.
  • Без придбання членства в IBC — участь у відкритих зустрічах (бранчі, йога, біг, бізнес-форуми й т.інш.). Ціна, в залежності від події, різна. Йога і біг, наприклад, безкоштовні. Тематичний бізнес-бранч з виступом спікера може коштувати 50-100 зл.

Виходить, організація бізнес-спільноти вже стала для вас джерелом прибутку?

На даному етапі це більше захоплення. Звісно ми будемо будувати бізнес-модель, але на початку це не будувалось як бізнес, це було просто романтичне бажання створити платформу, де люди можуть знайти якісне оточення, та я у тому числі.

Зараз ця ідея потроху трансформується у бізнес-проект. У червні ми провели форум на 500 людей, запросили найвідоміших спікерів, що підняло рівень очікування та вимог аудиторії до наших заходів. Це була наймасштабніша подія у Східній Європі, організована для російськомовних підприємців.

Ми підняли планку для себе та для інших спільнот у Польщі, які займаються організацією подібних заходів. Тепер ми повинні відповідати цьому рівню, будемо підлаштовувати наступні заходи під цю концепцію.

Людина, яка хоче відкрити бізнес, проте не знає як, може прийти до вас з питаннями?

Дивись, ми не надаємо консалтингових послуг. Я скажу так, наприклад, ти приїжджаєш до Польщі, хочеш відкрити бізнес, тобі потрібен бухгалтер, юрист, підрядники, треба розуміти, як платити податки, як і де купити касовий апарат — у тебе мільйон питань. Де знайти відповіді? Можна піти до консалтингової компанії, заплатити купу грошей, і вони все зроблять. Або можна прийти до нас на зустріч та спитати підприємців, які вже через це проходили, вони порадять перевіреного бухгалтера, поділяться іншими корисними контактами, дадуть пораду. Я наводжу приклад, щоб показати, як оточення може допомогти у розв’язання подібних проблем.

Опиши профіль людини, для якої ваші заходи будуть максимально корисні?

Це люди, які цікавляться бізнесом, ведуть бізнес, хочуть його розвивати, збільшувати штат робітників. А також ті, хто тільки думає про створення власної справи та потребує мотивації.

У наших планах є вихід на польських підприємців. У найближчому часі ми почнемо проводити заходи зі спікерами польською мовою, також англійською. Ми хочемо об’єднувати підприємців з різних країн, які приїхали в Польщу та ведуть тут свою діяльність.

Євген Черняк, український бізнесмен, Голова наглядової ради холдингу Global Spirits

8 червня ви провели Infinity Business Forum, зібрали 500 слухачів, а головним спікером був один з найвідоміших українських бізнесменів Євген Черняк. У 2015 р. Forbes оцінив його статки на 325 млн дол. Як вдалось зацікавити його виступом на форумі, адже це була ваша перша масштабна подія?

У нас в команді є Олексій Пономаренко, він вів з ним діалог. Всі фішки перемовин я не можу розповісти, але можу сказати, що цей діалог вівся давно, ми домовились не за два місяці. Євген Черняк точно підтвердив свою участь лише на початку квітня, тобто ми організували подію менше ніж за два місяці. Думаю його переконала наша наполегливість.

За яким принципом підбираєте спікерів?

У пріоритеті бізнесмени-практики, які мають міжнародний бізнес, знають, як працювати з іноземцями. У нас більше акцент не на освітню частину, а на практичну.

Серед аудиторії на форумі було більше діючих підприємців чи тільки тих, хто планує створювати бізнес?

Згідно з опитуванням, яке ми проводили, пропорція починаючих і діючих була близько 50/60 відс. Деякі люди приїхали з Кракова, Познані, Вроцлава, Гданська. Були учасники з інших країн — Великобританії, Італії, Росії навіть. Для нас це було щось неймовірне.

Коли плануєте проводити наступний форум?

Плануємо на кінець весни. У нас є попередні домовленості з Андрієм Федорівим, Вікторією Тігіпко, ведемо перемовини з кількома іншими спікерами. Я точно знаю, що це будуть спікери найвищого рівня, а головне – практики. Ще раз повторюсь, для нас критично важливо, щоб це були люди, які мають за собою твердий результат та можуть на його прикладі навчити нас чомусь новому.

Що найцінніше ти дізнався завдяки форуму?

По-перше, я навчився, як за менш ніж два місяці організувати таку масштабну подію.

По-друге, я зрозумів, що насправді всі підприємці, мільйонери, мають кілька спільних рис. Перша — це величезна кількість енергії. Розум, безумовно, важливий, але перш за все це саме енергія. Друга спільна риса — безмежна наполегливість. А третя — більше діяти, менше роздумувати.

У тебе є мета зробити діяльність IBC основним джерелом свого прибутку?

У мене психологія серійного підприємця. Мені цікаво, щоб в мене було кілька проектів. Так, хотілося б, щоб це був один з моїх основних проектів, але не єдиний.

Останнє питання: як ти відносишся до людей, які роблять бізнес на тому, що вчать інших робити бізнес?

Я точно знаю, що будь-які знання є зараз у відкритому доступі. Задача інфобізнесмена полягає у тому, щоб упакувати ці знання та зробити вижимку найважливішої інформації. Люди, які за це платять, вони, як правило, просто хочуть заощадити свій час. Вже інше питання, чи це хороша вижимка.

Звичайно, набагато легше розповідати, ніж робити. З усім тим, вміти розповісти, навчити людину робити — це також велика цінність. Серед інфобізнесу є якісні приклади, які показують чудовий результат.

Przeczytaj ten tekst w wersji polskiej
Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати