РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Польська мова з нуля. Oнлайн навчання для початківців

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 09.05.2022

Питання вивчення польської мови стало актуальним для великої кількості біженців. Які є способи вивчення польської мови онлайн, переваги і недоліки такого навчання, та перелік безкоштовних платформ.

У зв’язку з приїздом великої кількості українців до Польщі зацікавленість польською мовою значно виросла. Більшість не знає навіть базових слів, що значно ускладнює комунікацію: проблематично просити про допомогу, задавати питання і тд. На жаль, не всі мають можливість витрачати зайві кошти та час, аби їздити на курси. Але навчання онлайн може допомогти у вирішенні цієї проблеми. За останній час з’явилась велика кількість платформ для вивчення польської мови онлайн. А найголовніше – кожен може вибрати найзручніший для себе спосіб. Якщо ви вирішили вчитись онлайн, варто на початку визначитись, як саме ви хочете отримувати інформацію: самостійно або з викладачем, читаючи книжки або дивлячись вебінари, а може взагалі граючи в гру на своєму смартфоні?

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Плюси та мінуси вивчення польської мови онлайн:

Плюси:

  • ви можете вибирати зручний для себе час і не залежати від графіку занять,
  • можна навчатись будь-де: вдома або навіть в дорозі,
  • велика кількість безкоштовних сервісів.

Мінуси:

  • складнощі в організації навчального процесу,
  • проблеми з самоорганізацією та мотивацією,
  • може бракувати допомоги викладача.

Де і як можна вчитись онлайн?

Способів, як можна безкоштовно вчитись онлайн є безліч. Від того, на якому рівні та задля якої мети людина хоче оволодіти мовою, скільки часу готова витрачати на заняття — залежить те, який спосіб буде найзручнішим. Хтось хоче навчитись базових слів в дорозі на роботу, комусь крім знань необхідно отримати сертифікат про закінчення курсів, а для когось найбільш звичними способом вивчення мови будуть книжки та письмові завдання на граматику.

Популярним і безкоштовним способом вивчення польської мови онлайн є різноманітні платформи. Однією з них є polski.info, тут можна знайти дистанційні курси для початківців, путівник по граматиці, словник та форум, де люди можуть спілкуватись і обмінюватись досвідом. Схожою платформою є e-polish.eu, де можна також записатись на індивідуальні зайняття онлайн. eTutor був створений для початківців, які мають мало часу і для яких дуже важливо якнайшвидше заговорити польською мовою. Сервіс instytut lingwistyki пропонує сучасний метод вивчення польської мови і поєднує інтернет платформу та додаток на телефоні. На lingohut можна знайти 125 безкоштовних уроків і вивчити польську самостійно, без ризиків чи контрактів. А якщо ви хочете вчитись з викладачами — варто спробувати tutlo, там зібрані вебінари на різні теми, потрібно тільки записатись у зручний для вас час і насолоджуватись навчанням. Варто звернути увагу на те, що деякі сервіси після навчання пропонують пройти тест та отримати свідоцтво про закінчення курсу.

Подібні уроки польської мови можна знайти на різних Youtube-каналах. Для цього вам не потрібно реєструватись або записуватись, просто виберіть тему, яка вас цікавить і дивіться відео у зручний для вас час.

Добірка Youtube-каналів різними мовами:

Для самостійного вивчення польської мови також створено велику кількість безкоштовних матеріалів та книжок, які зараз знаходяться у вільному доступі. Їх можна використовувати, як додаткове джерело інформації і поєднувати, наприклад, з вебінарами.

Добірка безкоштовних матеріалів та книжок:

І наостанок, радимо звернути увагу на додатки, за допомогою яких можна безкоштовно вчити польську мову онлайн у формі гри. Ефективність таких платформ доведено науково, тому не варто їх недооцінювати. Такі додатки можуть бути корисними не тільки для початківців, але також для всіх, хто прагне практикувати навички читання, письма та говоріння.

Добірка мобільних додатків:

Кожен з методів має свої переваги та недоліки. Важливо вміти правильно організовувати свій час та простір і систематично виконувати завдання. Варто спробувати декілька варіантів, щоб знайти найбільш зручний для себе, або поєднувати їх, аби процес вивчення мови був швидшим і більш ефективним. Успіхів!

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати