РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Водійські права в додатку mObywatel

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 23.09.2022

Українські водійські права в додатку mObywatel — нове зручне рішення, як безпечно ідентифікувати себе і показати свої дані практично в кожній ситуаціїї.

Міністри з питань цифровізації Польщі та України Януш Цешинський та Михайло Федоров представили в Києві рішення, що дозволяє інтегрувати урядові додатки – українська Дія та польський mObywatel.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Водійські права в додатку mObywatel. Як це працює?

Рішення, презентоване в Києві Державним секретарем з питань цифровізації РП Янушем Цешинським та Віце-прем’єр-міністром, Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, дозволяє відображати водійське посвідчення громадянина України в польській системі mObywatel.

Раніше ми вже розповідали про додаток Дія в польській системі mObywatel. Цей електронний документ містить найважливіші дані – в т.ч. ім’я та прізвище, фото та номер PESEL. За допомогою цієї послуги можна безпечно показати свої дані та підтвердити особу так само, як і за допомогою посвідчення особи чи паспорту. Цією послугою можуть користуватись громадяни, які створили профіль зауфаний. Доступ до довіреного профілю можна отримати при поданні заявки на номер PESEL. Якщо ви не зробили цього одразу, можете перейти до того ж пункту, де ви отримали свій номер PESEL, та подати заявку на отримання довіреного профілю. Заяву також можна подати в пункті підтвердження або в будь-якій муніципальній установі, проте в цьому разі знадобиться паспорт як підтверджувальний документ.

За допомогою програми i Дія пл (Diia.pl) ви можете:

  • безпечно показувати свої персональні дані,
  • підтвердити свій статус,
  • маєте свої права в ситуаціях, передбачених польським законодавством.

Відділ цифровізації зазначив, що це ще одна реалізація після процесу видачі номерів PESEL, який було розпочато через три тижні після російської атаки. Та цифрове посвідчення особи для громадян України Diia.pl, яке стало першою повністю цифровою карткою проживання в Європі. Заява, подана разом з проїзним документом, дозволяє громадянам України перетинати кордон ЄС, наприклад, для повернення в Україну, а також полегшує подорожі в межах Шенгенської зони.

Очікується, що рішення буде реалізовано до кінця 2022 року.

Як завантажити додаток mObywatel?

Додаток mObywatel для смартфонів можна завантажити на Android 6.0 і вище, а для iOS треба мати систему вище версії 12.4. Він є державним і абсолютно безкоштовним.

Все, що потрібно зробити – це встановити додаток mObywatel та заповнити необхідні дані. Потім варто регулярно перевіряти додаток на наявність оновлень, оскільки розробники, відповідальні за розробку цього програмного забезпечення, постійно працюють над новими функціями, а також над можливістю додавання нових документів.

Дані, що зберігаються на телефоні, зашифровані та підписані з сертифікатом. Сертифікат також підтверджує автентичність даних. Ви отримуєте його під час активації програми – це призначено лише вам і тільки ваш телефон. Навіть після втрати телефону ваші дані є безпечними – це захищає їх не тільки зашифрована запис, але і пароль блокування та пароль, який ви вибираєте при активації програми.

Читайте також:

Фото: mundissima / Shutterstock

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати