РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

У Вроцлаві призначено уповноважену з питань українців у місті

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 05.04.2019

Мер міста Вроцлав Яцек Сутрик призначив свого уповноваженого представника, який буде займатися питаннями, пов’язаними з мешканцями українського походження. Посаду обіймає українка Ольга Хребор, директор фестивалю “Калейдоскоп культур”.

Під час форуму ForUM for Unity of Migrants у Вроцлаві, Яцек Сутрик, новий мер міста, оголосив про призначення офіційного уповноваженого з питань українців у місті. Також мер міста запевнив присутніх українців, що вони можуть розраховувати на прихильність місцевої влади.

Яцек Сутрик запевнив, що, попри зміну на посаді мера Вроцлава, українці й далі можуть розраховувати на прихильність місцевої влади.

Я буду на 100 відс. продовжувати політику Рафала Дуткевича. Нічого не зміниться у цьому відношенні. Офіс адміністрації (urząd) відкритий для вас, і наші голови, серця і думки також спрямовані на будування польсько-українських відносин. Я хотів би, щоб усі іноземці, українці, відчували себе у Вроцлаві, як вдома, — сказав Яцек Сутрик.

Відтепер інтересами української меншини у Вроцлаві опікується Ольга Хребор.

Ольга Хребор є керівником бібліотечно-культурного центру “Фама” і директором фестивалю “Калейдоскоп культур”. Від зараз на новій посаді, українка буде відповідати за формування відносин між поляками та українцями, що живуть у місті, також вона повинна бути посередником між українською громадою та міськими чиновниками.

Цими питаннями Ольга Хребор займеться в першу чергу.

Нова уповноважена з питань українців у Вроцлаві займеться прослуханням проблем місцевих українців та пошуком способів їх вирішення.

Одним з перших питань, яким хоче зайнятися Ольга Хребор, є мовне питання у вроцлавських школах.

– Ми повинні пам’ятати, що до нас приїжджають не тільки працівники, а й цілі родини. На початку, діти не завжди добре володіють польською мовою, щоб навчатись у школі на одному рівні з польськими громадянами. Не завжди тих додаткових занять з польської вистачає, тому ми повинні відповісти на ці виклики, — пояснила уповноважена.

Друге питання, на яке хоче звернути увагу Ольга Хребор, — це неприхильне відношення частини польського суспільства до іншого, іноземного, у цьому випадку українського. Попри близькість культур і мови, українці все ще стикаються з негативним відношенням до себе.
Сконтактуватися з уповноваженою з питань українців у Вроцлаві.

Мер міста Яцек Сутрик закликав українців звертатися до Ольги Хребер по всім питанням, що вимагають втручання. Також до уповноваженої можна звертатися для обміну ідеями, зауваженнями, пропозиціями.

У питаннях, що стосуються українців у Вроцлаві, Ольга Хребер приймає на pl. Dominikański 6 (50-159 Wrocław). Tel. +48 537 674 164, пошта: pelnomocnikua@um.wroc.pl

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати