РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Допомога від ООН в Польщі для українців. Як отримати?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 09.05.2022

Грошова допомога від ООН призначена для громадян, які у зв’язку з воєнним конфліктом прибувають з України до Польщі.

Людям, які приїхали до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати, може бути надана грошова допомога від ООН один раз на місяць протягом не менше трьох місяців. Для участі в програмі не обов’язково бути громадянином України. Підтримку отримають і ті, хто легально проживали в Україні, але були змушені втекти з країни внаслідок війни.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Що необхідно зробити для отримання допомоги?

Програма призначеня для біженців, які виїхали з України та прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або пізніше (достатньо, щоб один член сім’ї перетнув кордон 24 лютого або пізніше). Дітей повинен супроводжувати законний опікун. Щоб отримати допомогу:

  • заповніть форму запиту на прийом і як тільки з’явиться вільна дата, реєстраційний центр УВКБ ООН надішле SMS на номер телефону, вказаний у формі, із запрошенням на особистий візит. Зверніть увагу, що через велику кількість заявок, SMS може бути надіслано навіть через декілька тижнів після відправлення форми. Після натиснення кнопки «Надіслати» форма автоматично оновиться. Не хвилюйтеся – це означає, що ви успішно надіслали свою інформацію.
  • Потім вам необхідно в зазначений час особисто прийти до центру УВКБ ООН (поки що тільки у Варшаві і Кракові).
  • З собою необхідно мати собі паспорт, чи документ, що посвідчує особу. Також знадобиться документ, що підтверджує дату в’їзду до Польщі.
  • Під час зустрічі заявників попросять надати особисту інформацію а також відбитки пальців. Це пов’язано з процедурами безпеки переказування коштів.
  • Кожна зареєстрована особа отримує свій унікальний пароль.
  • Принаймні через добу після реєстрації ви отримаєте SMS з індивідуальним номером BLIK та інформацією про розмір допомоги.
  • Гроші потрібно зняти протягом 7 днів (це можна зробити в більшості банкоматів Польщі). Код можна використати лише один раз, тому всю суму потрібно зняти за один раз.
  • Через 1 місяць ви отримаєте ще одне SMS з блік-кодом, що дозволить вам знову отримати ту ж суму протягом мінімум 3 місяців.

Чому заявникам необхідно надавати відбитки пальців?

Реєстрація відбитків пальців допоможе захистити ваш унікальний доступ до фінансової допомоги та уникнути шахрайства, тому, що дуже їх дуже важко підробити. Як зазначає УВКБ ООН не бере відбитки ваших пальців для реєстрації вас як біженця або надання вам статусу біженця. Ця процедура є потрібна тільки для для отримання грошової допомоги. Вся інформація, яку ви надаєте, включаючи відбитки пальців, буде зберігатися в захищеній базі даних УВКБ ООН

В якому розмірі надається грошова допомога від ООН?

Щомісяця громадяни, які мають право на отримання коштів, отримують 710 злотих на особу + 610 злотих за іншу особу в сім’ї (ліміт – 4 особи). Для кожної сім’ї потрібна лише 1 форма. «Сім’я» включає: дорослого, подружжя або партнера та дітей до 18 років. Зверніть увагу, якщо у вас є інші члени сім’ї (наприклад, бабуся, дідусь, дорослі діти), ви можете подати заявку на одне спільне відвідування, але в центрі вас зареєструють окремо, і вам доведеться вказати різні номери телефонів.

Важливо пам’ятати, що зміна номеру телефону, втрата BLIK-коду або паролю призводить до необхідності повторного візиту до центру реєстрації.

Читайте також:

Фото: Ralf Liebhold / Shutterstock

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати