РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

ДП «Документ» – Варшава, Вроцлав, Кракiв і Гданськ

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 10.10.2022

Подати документи для оформлення української ID-картки чи закордонного паспорта тепер можна в ДП «Документ» у Варшаві, Вроцлаві, Кракові і Гданську. Скільки коштує послуга та як можна записатись до електронної черги читайте далі.

Відокремлений підрозділ ДП «Документ» у Варшаві почав приймати перших відвідувачів у рамках «технічного» відкриття стаціонарного центру ще 22.08.2022. Рівно через місяць в українців, які перебувають у Польщі, з’явилась можливість подавати документи для виготовлення закордонних паспортів у Генеральному консульстві у Вроцлаві. А через декілька днів приєднались Краков і Гданськ.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

ДП «Документ». Як можна записатись?

Громадяни України, які нині перебувають за кордоном, зможуть оформити id-картку, закордонний паспорт чи, навіть, скористатися новою послугою оформлення обох документів одночасно. Перелік документів для оформлення id-картки та закордонного паспорта стандартний, як і в тих «Паспортних сервісах», які знаходяться в Україні.

Як і на початку роботи представництва ДМС України у Варшаві, подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів у всіх нових містах здійснюється за допомогою програмно-технічних мобільних комплексів — спеціально облаштованих мікроавтобусів білого кольору із символікою ДП «Документ»:

  • Варшава за адресою al. Jerozolimskie 179, поверх +2 в ТЦ «Blue City»,
  • Вроцлав за адресою pl. Biskupa Nankiera 7,
  • Краків за адресою Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 31−154,
  • Гданськ за адресою Chelm. Shopping center Cienista 30, 80−046.

Як це працює?

Щоб подати документи, слід отримати талон з датою і часом, коли вас приймуть. Це можна зробити двома способами:

  • через електронну чергу – нові талони з’являються на цій сторінці щодня в довільний час на наступні п’ять днів;
  • у «живій» черзі – вам видадуть талон на той же день, коли ви прийшли до центру обслуговування громадян. У талоні знайдете QR-код, який слід відсканувати через додаток Viber на смартфоні. У чаті, що відкриється, треба натиснути кнопку «Почати». Тоді бот надсилатиме повідомлення про те, скільки людей залишилося перед вами у черзі до спеціаліста «Паспортного сервісу».

Послуги, які доступні для громадян (будуть доповнюватись)

Оформлення:

  • закордонного паспорту,
  • ID-картки,
  • одночасно закордонного паспорту та ID-картки.

Строки оформлення та видачі документів, враховуючи особливості міжнародної логістики під час воєнного стану — до 45 робочих днів для звичайного та до 20 робочих днів для термінового виготовлення.

Вартість послуг орієнтовно наближена до вартості оформлення документів закордонними дипломатичними установами. Оплата послуг на мобільних комплексах здійснюватися на місці за допомогою онлайн-сервісу. Оплата готівкою відсутня. Для оплати необхідно мати при собі смартфон та реквізити банківської картки.

Разом з тим, нагадуємо, що будь-які маніпуляції третіх осіб з електронною чергою Паспортного сервісу — незаконна спроба заволодіти коштами довірливих громадян, які йдуть на корупційний ризик. Частіше за все, такі люди залишаються і без грошей, і без документів.

Закликаємо не користуватися послугами посередників, адже запис до електронної черги є безоплатним.

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати