РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Заробітна плата в Польщі у 2023 році

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 27.10.2022

Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2023 році буде вищою, ніж передбачалось раніше. Уряд прийняв спеціальну постанову.

Рада міністрів ухвалила відповідну постанову, згідно з нею мінімальна заробітна плата в Польщі має зрости вже з 1 січня 2023 року. Це більше, ніж попередня пропозиція. – Як уряд, відповідальний за фінансову безпеку поляків, ми реагуємо на інфляцію, спричинену російською агресією проти України, заявила Міністр сім’ї та соціальної політики Марлена Малонг.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Якою буде мінімальна заробітна плата в Польщі в 2023 році?

Рада Міністрів ухвалила постанову про розмір мінімальної заробітної плати та мінімальної погодинної ставки у 2023 році.

Підвищення мінімальної заробітної плати забезпечить фінансову безпеку поляків, ми не допустимо ситуації, коли виплат не вистачатиме на базові потреби. Підвищення є нашою відповіддю на очікування працівників, таким чином ми реагуємо на інфляцію, спричинену агресією Росії проти України, – зазначила Міністр сім’ї та соціальної політики Марлена Малонг.

З 1 січня 2023 року мінімальна заробітна плата в Польщі зросте до 3490 злотих, а з 1 липня наступного року – до 3600 злотих. У липні наступного року мінімальна заробітна плата буде на 590 злотих вищою, ніж мінімальна заробітна плата за поточний рік. Водночас мінімальна погодинна ставка у 2023 році зросте до 22,80 злотих з 1 січня та до 23,50 злотих з 1 липня відповідно. Ставка в липні наступного року буде на 3,80 злотих вищою, ніж у 2022 році.

Захист працівників

Мінімальна заробітна плата відіграє важливу роль у зниженні рівня бідності та зменшенні нерівності в доходах, а також захищає працівників від роботи за заниженними ставками. Як зазначила очільниця сімейного відомства, таке значне підвищення мінімальної заробітної плати необхідне також для того, щоб захистити найбідніші верстви населення від непропорційно високих витрат, пов’язаних зі складною економічною ситуацією, в якій опинилася Польща та Європа через спровоковану Росією війну в сусідній Україні.

Зарплати будуть вищими, ніж передбачалось спочатку

Суми, зазначені в постанові Ради Міністрів, є вищими, ніж початкові пропозиції. Раніше ми передбачали, що мінімальна заробітна плата зросте – після двох підвищень – до 3450 злотих, тобто на 440 злотих порівняно з поточним роком. Це ж стосується і мінімальної погодинної ставки, яка у 2023 році мала становити 22,50 злотих, — підкреслила міністр Марлена Малонг.

Як наслідок, з січня 2023 року мінімальна заробітна плата становитиме 50,3 відсотка прогнозованого розміру середньої заробітної плати в національній економіці за 2023 рік, а з липня 2023 року – 50,3 відсотка. – 51,9 відсотка.

З липня 2023 року мінімальна заробітна плата буде на 19,6% вищою за розмір мінімальної заробітної плати у 2022 році. У свою чергу, у порівнянні з 2015 роком мінімальна заробітна плата зросте на 105,7%, оскільки у 2015 році вона становила 1750 злотих, підрахував очільник сімейного міністерства.

Мінімальна заробітна плата у 2023 році зросте вдвічі

Відповідно до Закону “Про мінімальну заробітну плату”, якщо загальний індекс споживчих цін, прогнозований на наступний рік, становитиме не менше 105 відсотків, мінімальна заробітна плата підвищується вдвічі. – встановлено дві дати зміни розміру мінімальної заробітної плати та розміру мінімальної погодинної ставки: з 1 січня та з 1 липня.

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати