РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

PESEL для українця 2022. Де і як його отримати?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 09.05.2022

Польський уряд дає можливість біженцям з України, які мають номер PESEL, скористатись багатьма соціальними програмами. Завдяки ньому іноземці можуть отримати тимчасовий захист, право на легальну роботу, безкоштовну освіту, продовження лікування та фінансову підтримку.

Цей номер дозволяє повною мірою скористатися допомогою, яку пропонує польський уряд або органи місцевого самоврядування. Варто зазначити, що можливість не означає примус. Чи повинен українець мати номер PESEL? Звичайно, ні. Однак його наявність значно полегшить подальше функціонування в Польщі та забезпечить можливість отримувати грошові виплати. Громадяни можуть розраховувати на грошову допомогу або зменшення плати за перебування дитини в дитячому садочку. Однак, щоб скористатися цією допомогою, біженці мають подати заявку на отримання номеру PESEL.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Як отримати номер PESEL українцю та які документи потрібні?

У 2022 році заяву на номер PESEL може подати кожен, хто перетнув кордон після 24 лютого до установи у будь-якому місті. Форму для заповнення можна скачати тут або скористатися вже готовими роздруківками, які є на місці. При подачі заяви необхідно додатково пред’явити документ, який підтвердить особу заявника. Процес присвоєння номера PESEL вимагає, щоб людина також додала свою фотографію і необхідною є процедура зняття відбитків пальців. Подаючи заявку на отримання номеру PESEL, варто вказати адресу електронної пошти, номер телефону та погодитися на створення довіреного профілю (profil zaufany). Завдяки цьому потім буде легше виконувати всі формальності через Інтернет. Таким чином біженці можуть, наприклад, подати заяву про виплату грошової допомоги або пізніше перевірити, чи додав їх роботодавець до страхування.

Чи може уряд відмовити у видачі номера PESEL?

Спрощена процедура дозволяє присвоїти номер PESEL будь-кому, хто, рятуючись від війни, перебуває в Польщі та відповідає основним вимогам. Це означає, що якщо ви виконаєте всі необхідні формальності, уряд не може відмовити вам у наданні номера PESEL. Варто звернути увагу, що процедура є безкоштовною. Заявник не повинен сплачувати жодних зборів за подання заявки чи її розгляд. У більшості місць навіть фотографії, необхідні для подачі заявки, можна зробити безкоштовно. Одразу після прийняття заявки ви отримуєте власний номер PESEL. Це дозволить вільно функціонувати в Польщі і отримати фінансову допомогу.

Як перевірити, чи всі формальності виконано правильно і в особи є номер PESEL?

Після подачі заяви біженці отримають паперове підтвердження про надання номеру PESEL, а також фізичний документ з’явиться в мобільній формі. Тому для отримання громадянином України номеру PESEL визначається термін подання заяви.

Після того, як ви виконаєте цю процедуру ви можете подати заявку на отримання грошової допомоги у розмірі 300 злотих.

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати