РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Як відкрити банківський рахунок в Польщі?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 09.05.2022

Відкриття особистого рахунку допомагає швидше адаптуватися в новій країні. Це дозволяє зберігати гроші в надійному місці, здійснювати перекази або користуватися соціальною підтримкою. Як іноземцю легко та швидко відкрити рахунок у польському банку?

Інформація, яка надана нижче, орієнтована на громадян України, які у зв’язку зі збройним конфліктом переїхали до Польщі і намагаються віднайти знайти себе в новій реальності.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Рахунок у польському банку є необхідний українцям для того, щоб:

 • зберігати гроші,
 • зручно і безпечно розраховуватись карткою,
 • мати можливість отримувати гроші з соціальних програм.

Щоб відкрити рахунок в Польщі, потрібно звернутися до відділення банку. Процес онлайн-реєстрації не доступний для громадян України. З собою треба принести документи, необхідні у вибраному вами банку (деталі варто перевірити на сайті конкретного банку). З відкриттям рахунку клієнт отримує доступ до електронного банкінгу та мобільного додатка. У деяких банках додаток має українську мову (Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, PKO BP). У більшості банків не виникне проблем із спілкуванням на гарячій лінії – майже всі мають можливість обслуговувати клієнтів українською мовою.

Процес відкриття рахунку в кожному банку може дещо відрізнятися.

Як відбувається процедура відкриття банківського рахунку в Польщі?

 • Ви можете записатися на прийом по телефону, або також можна прийти «з вулиці».
 • Коли ви прийдете до банку, консультант запросить вас до свого стенду і запитає про мету візиту. Досить сказати, що ви хочете відкрити особистий рахунок (вам не потрібно пояснювати, для чого вам він потрібен). У деяких банках вам потрібно буде лише подати декларацію про прибуття до Польщі після 23 лютого 2022 року.
 • Консультант банку попросить ваш паспорт і введе основні персональні дані на своєму комп’ютері. У заяві також потрібно буде вказати свою домашню адресу. У виняткових ситуаціях, таких, як ця, можна подати адресу родичів чи друзіву Польщі чи центр для біженців. Документувати місце проживання не потрібно.
 • Консультант запитає вас, чи хочете ви також отримати доступ до електронного банкінгу та замовити картку для свого рахунку. Це варто зробити, адже таким чином ви зможете платити та робити перекази за допомогою телефону та комп’ютеру, перевіряти залишок на рахунку, розрахуватись карткою в магазинах та онлайн. Доступ до банківських послуг завжди безкоштовний, картка,
  у більшості банків, також є безкоштовною. Однак пропозиція може бути обмеженою в часі – це залежить від пропозиції банку (див. деталі на сайті банку).
 • Потім консультант роздрукує угоду про відкриття рахунку. Там буде номер вашого рахунку, який вам потрібно буде вказати, наприклад, при оформленні пільги 500+ або коли ви знайдете роботу і роботодавець почне перерахувати зарплатню.
 • У Alior Bank, Citi Handlowy, Getin Bank і PKO BP під час відвідування відділення вам видадуть універсальну картку (без ваших даних). В інших банках картка буде відправлена ​​поштою на вказану адресу.
 • Консультант надасть вам (у запечатаному конверті) дані для входу в електронний банк. Пам’ятайте, що їх не можна розголошувати стороннім особам. Там буде інтернет-адреса, логін і пароль.
 • Залишиться тільки увійти і відтепер ви можете переказувати або приймати кошти, а коли отримаєте картку, розплачуватись в магазинах і знімати готівку
  в банкоматах. Також, маючи особистий рахунок в польському банку, ви можете подати заяву на отримання фінансової допомоги від уряду.

Рахунок в польському банку – на що звернути увагу?

Перед тим як йти в банк, варто зателефонувати на гарячу лінію українською мовою і задати питання, які вас хвилюють: чи послуга є безкоштовною, які необхідно принести документи і тд. Теоретично, до банку має прийти тільки та людина, яка хоче відкрити рахунок, проте дуже рідко консультанти розмовляють українською. Тому для власного комфорту варто взяти з собою довірену людину, яка знає польську та українську або з якою ви спілкуєтеся англійською. Пам’ятайте, що для відкриття банківського рахунку необхідно пред’явити документи (наприклад, паспорт або карту побиту), які містять конфіденційні дані. Можна не боятись показувати їх співробітнику банку, але переконайтеся, що сторонні особи не мають до них доступу. Банки значно спростили процедури і в більшості банків для відкриття рахунку потрібен лише паспорт. Якщо ви плануєте залишитися на постійне проживання в іншій країні, крім Польщі, враховуйте, що платежі у валютах, відмінних від злотих (наприклад, зняття готівки за кордоном), можуть підлягати оплаті.

Фото: magico110 / Shutterstock

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати