РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Правила безкоштовного проїзду потягом для українців

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 13.05.2022

З 1 по 31 травня правила безкоштовного проїзду залізницею для українців змінились.

Відепер правила безкоштовного користування потягами PKP Intercity по території Польщі змінились і безоплатні проїзди будуть доступні тільки для певних груп. Попередні правила поширювались на всіх громадян України, без поділу на групи.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Нові правила безкоштовного проїзду залізницею для українців

На безкоштовний проїзд можуть розраховувати лише громадяни України, які перетнули кордон 24.02.2022 або пізніше та належать до наступних груп:

  • діти та підлітки до 18 років, 
  • жінки, 
  • чоловіки старше 60 років,
  • чоловіки 18-60 років, які є інвалідами або особами з обмеженими фізичними можливостями. 

Подорожі громадян України й надалі відбуватимуться на основі безкоштовних квитків (з резервуванням місця чи без) на 2-й клас поїздів економ-класу (TLK і IC) по всій Польщі. Квитки можна отримати в кассах на вокзалі або у кондукторів вже у потязі. Зверніть увагу, громадянам України, які подорожують до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії чи Угорщини, видається безкоштовний квиток до останньої станції в Польщі, а подальша поїздка відбувається згідно з правилами подорожування залізницею, прийнятими іншими державами.

Під час перевірки квитків необхідно показати документ, що підтверджує право громадянина України на безкоштовний проїзд:

  • український паспорт, який підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року,
  • або документ із фотографією, що посвідчує особу (посвідчення водія, студентський квиток і тд.) разом з підтвердженням отримання номеру PESEL особі, яка перетнула кордон після 24 лютого 2022 року, або проїздний квиток з України до Польщі.

У ситуації, коли діти та підлітки до 18 років не мають документів, що дають право на безкоштовний проїзд, але подорожують з особами, уповноваженими на такі поїздки – вони можуть користуватись безкоштовним проїздом на підставі документів осіб, з якими вони подорожують. Українцям з інвалідністю або з обмеженими фізичними можливостями, необхідно додатково пред’явити документи, що це підтверджують, але особам з видимою інвалідністю не потрібно їх пред’являти. 

Зверніть увагу, що перевезення багажу та тварин громадянами України залишається безкоштовним.

Також нагадуємо, що з 28 лютого функціонує спеціальна гаряча лінія PKP Intercity українською, а вся інформація про подорожування залізницею доступна на сайті PKP Intercity двома мовами: польською та українською. На вокзалах та станціях можна звернутись по допомогу до волонтерів, які надають біженцям необхідну інформацію також українською.

Правила безкоштовного проїзду залізницею для українців можуть і будуть змінюватись, тому варто перевіряти їх перед поїздкою на офіційній сторінці.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати