РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Працевлаштування біженців з України в Польщі

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 13.05.2022

Польський уряд запровадив нові положення щодо легалізації перебування і працевлаштування біженців в Польщі.

12 березня 2022 року був прийнятий закон про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом, завдяки якому максимально спрощено процес працевлаштування біженців в Польщі. 

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Легальне перебування українців на території Польщі.

Відповідно до цього закону особи, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, можуть законно перебувати в Польщі протягом 18 місяців. Вони мають ряд прав та можуть отримати пільги та соціальну підтримку, але для цього їм необхідно отримати номер PESEL. Отримання номеру PESEL значно полегшить життя іноземців у Польщі та, безумовно, також полегшить формальності, пов’язані з працевлаштуванням. Особи, перебування яких у Польщі вважається законним, можуть бути працевлаштовані за умови, що роботодавець протягом 14 днів з початку роботи  повідомить про це повітове управління праці за місцезнаходженням або місцем проживання суб’єкта.

Також читайте: Робота в Польщі для українців – jobble, олх та інші сервіси

Які дані мають бути надані в цьому документі?

  • ідентифікаційні дані особи, яка доручає виконання роботи громадянину України;
  • персональні дані громадянина України: ім’я та прізвище, дата народження, стать, громадянство, тип, номер і серія паспорту або іншого проїзного документа, що підтверджує або засвідчує особу, а також країну, в якій видано документ;
  • вид договору між суб’єктом, який доручає виконання роботи, та громадянином України;
  • посада або вид виконуваної роботи;
  • місце роботи.

Повідомлення про працевлаштування біженця з України необхідно надсилати через офіційну сторінку. Невиконання цієї умови означає, що ви не можете працювати без дозволу на роботу.  Також відповідно до цього закону громадяни можуть реєструватися в центрах зайнятості як безробітні. Завдяки цьому можна не тільки працевлаштуватись, але й отримати консультації щодо кар’єри та навчання. Це положення також поширюється на осіб у віці 60 років і старше (для жінок) або 65 (для чоловіків).

Запровадження такого положення дуже допомагає людям, які тікають від війни, влаштувати своє життя в Польщі. Підсумовуючи, працевлаштування біженців з України, які легально проживають на території Республіки Польща, здійснюється на підставі повідомлення управління праці. Це значне покращення як для роботодавців, так і для людей, які хочуть отримати легальну роботу в Польщі.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати