РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Лодзь готує релокаційний пакет для українців, що повинен спростити міграційний процес

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 08.03.2019

Уряд Лодзького воєводства розробляє набір спеціальних послуг і бонусів для українців. Влади міста позитивно реагують на ріст кількості мігрантів у місті та налаштовані заохочувати до переїзду ще більше громадян України.

Видання pulshr.pl інформує про новий документ, над яким працює влада міста Лодзь. Документ присвячений впровадженню релокаційного пакету, що має на меті залучення до роботи та життя в місті більшої кількості українців.

Як стверджує мер міста Ганна Здановська, у Лодзі проживає близько 70-80 тис. українців. Влада міста дуже позитивно відноситься до зростаючої кількості іноземців з-за східного кордону.

Міська голова підкреслює, що важливо, щоб українські громадяни не тільки приїжджали на роботу до міста, але й залишалися на постійній основі.

На сьогодні у Лодзі проживає загалом 687 тис. осіб. Згідно з прогнозом, через 35 років кількість населення зменшиться на 20 відс.

– Я дуже рада, що все більше українських дітей йдуть до наших шкіл, тому що якщо вся сім’я переїжджає, то є шанс, що вони осядуть і залишаться у нас назавжди. Це дуже важливо з точки зору припинення розвитку демографічної кризи. Для Лодзі дуже важливим є залучення українських громадян, які так близькі нам культурно та мовно. Важко уявити собі польську економіку без співробітників з України – підкреслює Здановська.

Лодзь створив українську версію міського сайту.

Українська версія сайту міста була створена на початку 2019 р. Уряд Лодзі, сконсультувавшись з українцями, визначив найголовніші теми, які слід перекласти на рідну мову мігрантів з-за східного кордону, як правило, інформація стосується легалізації перебування та процедури працевлаштування. Працівники міністерства пообіцяли, що будуть оновлювати українську сторінку новою важливою інформацією.

Українську мову також можна знайти в автоматах для покупки білетів на громадський транспорт Лодзі.

Релокаційний пакет має на меті допомогти українцям з акліматизацією і переселенням до польського міста.

-Ми готуємо релокаційний пакет для українців та спеціальний відділ у воєвудському міністерстві по ділам іноземців, який буде займатися наданням послуг та допомогою українцям, – каже мер міста Лодзь Ганна Здановська.

Документ щодо релокаційного пакету і те, які пункти він буде містити, наразі знаходиться у розробці. До закінчення роботи над ним представники влади не хочуть розкривати деталей. Подібний пакет не є чимось абсолютно новим для Лодзі, громадяни деяких іноземних країн вже користуються подібними послугами, що надає місто.

Пакет релокаційний — це набір послуг та бонусів, що надаються іноземцю при переїзді. Цей набір може включати фінансову допомогу при переселенні, допомогу в оформленні документів, допомогу у пошуках житла, психологічну та культурну допомогу. Проте поки що не відомо, що саме буде містити релокаційний пакет для українців у міста Лодзь, але можливість отримання допомоги при переселенні може стати суттєвою мотивацією для міграції.

Останній шанс на затримання українців у Польщі

За словами Павла Кулаги, президента компанії Greygoose Outsourcing, яка спеціалізується на залученні фахівців і співробітників зі Східної Європи, ще трохи й вже може бути занадто пізно щось робити.

Павел Кулага каже, що не знає деталей щодо релокаційного пакету, тому йому важко прокоментувати цю новину, однак якщо влада міста зацікавлена у працівниках з-за кордону, це може бути останній шанс на їх залучення. Серед 3 тис. працівник, яких працевлаштувала його фірма, на сьогодні тільки близько 20 відс. планують залишитись в Польщі.

– Настав час починати щось робити, тому що скоро може бути занадто пізно. Органи місцевого самоврядування, роботодавці, спілки підприємців, влада держави – кожен повинен діяти, тому що важко уявити польський ринок праці – особливо деякі його сектори, як, наприклад, виробництво, – без працівників з України. Ми повинні боротися за них, тим більше, що Чехія, Словаччина та Угорщина приєднуються до цього суперництва. Конкуренція зростає, і ми повинні якось діяти. Потрібно, як то кажуть, простягнути руку, створити хорошу атмосферу, – переконує президент Greygoose Outsourcing.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати