РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Робота в Польщі – допомога громадянам України

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 10.10.2022

Державні служби зайнятості Польщі допомагають громадянам України, які виїжджають за кордон, знайти підходящу роботу в Польщі, а також надають інформацію про ринок праці та іншу можливу підтримку.

Якщо ви виїхали з України і бажаєте працевлаштуватися в Польщі, зверніться до найближчого районного центру зайнятості, скористайтеся мобільним додатком ePraca або зателефонуйте на гарячу лінію за номером 19524 чи безпосередньо на спеціальні телефонні номери в центрах зайнятості.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Як виглядає ринок праці для українців в Польщі?

Громадянин України може розпочати роботу в Польщі без дозволу на працевлаштування. Роботодавцю потрібно лише не забути підтвердити цей факт протягом 14 днів на сайті praca.gov.pl.

У зв’язку з напливом великої кількості громадян України до Польщі, можуть з’явитися особи або компанії, які захочуть скористатися складною ситуацією та незнанням мови і польських правил – наприклад, вимагаючи неіснуючі платежі або документи.

Нагадуємо, що всі послуги районних центрів зайнятості є безкоштовними

Важливі поради:

 • Шукаючи роботу в Польщі, найкраще користуватися перевіреними та надійними сервісами та пропозиціями щодо працевлаштування. Доступ до таких перевірених пропозицій роботи надають Повітові центри зайнятості (https://oferty.praca.gov.pl). Якщо у вас є смартфон, ви можете встановити додаток ePraca.
 • Цінні поради про те, як шукати роботодавців за кордоном і не наражати себе на зайві ризики, можна знайти у брошурі на сайті EURES під назвою “Безпечні поїздки на роботу за кордон“.
 • Перелік сертифікованих польських агентств з працевлаштування можна знайти на сайті: stor.praca.gov.pl у розділі Реєстр суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері працевлаштування. Додаткову інформацію можна також отримати за телефоном у воєводських центрах зайнятості.
 • Якщо Ви влаштовуєтесь на роботу через агентство, не забудьте підписати з ним договір, в якому будуть вказані умови роботи, оплата праці, пільги тощо.

Як отримати консультацію з питань працевлаштування?

Державна інспекція з питань праці надає безкоштовні юридичні консультації з питань трудового законодавства та прав працівників. Інформація також доступна українською та російською мовами. Більше інформації можна знайти на сайті “Безоплатна правова допомога”.
та за номерами телефонів:

 • 22 111 35 88 – номер телефону, рекомендований для іноземців, які виконують роботу на території наступних воєводств: мазовецького, лодзького, великопольського, сьвєнтокшиського, люблінського та любуського;
 • 89 333 17 41 – номер телефону, рекомендований для іноземців, які виконують роботу на території Вармінсько-Мазурського, Підляського, Куявсько-Поморського, Поморського та Західнопоморського воєводств;
 • 22 111 35 29 – номер телефону, рекомендований для іноземців, які виконують роботу на території Підкарпатського, Малопольського, Шльонського, Опольського та Дольношльонського воєводств.

Пам’ятайте:

 • При прийнятті на роботу роботодавець зобов’язаний укласти з Вами письмовий трудовий договір із зазначенням у ньому умов праці та її оплати. Спонукання особи до працевлаштування без укладення трудового договору суперечить польському законодавству.
 • Не погоджуйтесь влаштовуватись на роботу без підписання письмового договору. Без укладеного договору Ви працюєте нелегально і позбавлені прав, що випливають з легального працевлаштування.
 • Перш ніж підписувати трудовий договір, ознайомтеся з умовами договору або попросіть когось пояснити і допомогти Вам зрозуміти договір.
 • Якщо Ви зазнали жорстокого поводження з боку роботодавця, наприклад, якщо до Вас застосовувався фізичний або психологічний примус, обов’язково повідомте про це Національну інспекцію праці.
 • Якщо ви стали жертвою будь-якого іншого злочину – негайно звертайтеся до міліції.

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати