РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Сезонні роботи в Польщі: у цих сферах можна заробити навіть 30 зл за годину

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 18.07.2019

Влітку сезонні робітники можуть розраховувати на високі ставки. Особливо зростає попит на працівників при зборі врожаю, прибиральників, продавців, офіціантів та інш.

Літо — це найкращий час для сезонних робіт. Як зазначають експерти кадрової служби Personnel Service, поляки активно витрачають гроші на подорожі, ресторани, відпочинок на курортах саме в літній сезон, що й створює підвищений попит на працівників.

Читайте також: Як відкрити банківський рахунок в Польщі?

Сезонні роботи в Польщі: де працюють українці?

Найбільша потреба в додаткових робітниках влітку в першу чергу з’являється в таких сферах, як: туризм, гастрономія, готелі та дрібна торгівля. Теплий сезон також збільшує активність інвесторів, які реалізують в Польщі будівельні проекти, тому також зростає попит на працівників будівельної сфери. Тож, українці, утім студенти, найчастіше обирають сезонну роботу в гастрономії, прибиранні в туристичних центрах, на зборі фруктів/ягід, дрібній торгівлі та будівництві.

Кшиштоф Інглот, президент Personnel Service, зазначає, що влітку роботодавці, як правило, шукають працівників на короткий термін, тобто на “сезон”. Такими пропозиціями роботи особливо цікавляться студенти, що мають канікули в цей час, а також українці, які хочуть швидко заробити в літні місяці.

Наші статистичні дані показують, що кожен п’ятий українець, який працював у Польщі за останні п’ять років, мав 18-24 роки. Багато з них працювали у період літніх канікул — це найкращий момент для такої роботи. Наприклад, у секторі готельно-гастрономічному молоді українці у своїй країні за місяць можуть заробити близько 800 зл, а в Польщі близько 3 тис. зл, плюс, звичайно, чайові, – додає Кшиштоф Інглот.

Сезонні роботи в Польщі: збір фруктів

Згідно з даними Personnel Service, найвищими є ставки у сфері збирання фруктів, 15-30 зл/год брутто. Середньою оплата складає 22,5 зл/год. Дослідження Барометру Імміграції показує, що приблизно на 30 відс. підприємств, незалежно від галузі, українці займають ті робочі місця, на яких поляки не хочуть працювати, інформує Pulshr.pl.

Сезонні роботи в Польщі: будівництво

Будівельна сфера також є однією з найбільш популярних серед сезонних робіт, які обирають українці. Ставка в будівництві виносить 15-29 зл/год, середня – 22 зл/год. Треба зазначити, що дефіцит рук до роботи в будівництві спостерігається постійно, незалежно від сезону. Однак саме влітку українці особливо потрібні для проведення ремонтних та виконання оздоблювальних робіт, а також на будівництві великих інвестицій.

Сезонні роботи в Польщі: прибирання

На прибиранні в туристичних центрах сьогодні можна заробити 15-25 зл/год. Середня оплата складає 20 зл/год. Під час літнього сезону завантаженість готелів дуже висока, одні туристи виїжджають, і відразу заїжджають інші, тому попит на прибиральників зростає. У цей період українцю досить легко знайти роботу в популярних туристичних центрах.

Сезонні роботи в Польщі: торгівля

У сфері торгівлі в літній період українець може заробити 15-23 зл/год. Середня оплата – 19 зл/год. У сезон відпусток зростає попит на продавців у кіосках з морозивом, вафлями, сувенірами, розташованими на пішохідних зонах на туристичних курортах. Однак попит зростає на працівників не тільки в дрібній торгівлі, але також в звичайних магазинах. Наприклад, Biedronka недавно шукала додаткових працівників до своїх магазинів, що знаходяться біля моря.

Сезонні роботи в Польщі: гастрономія

У сфері гастрономії у літній сезон можна заробити 15-22 зл/год. Середня оплата становить 18,5 зл. Власники кафе, ресторанів, барів шукають офіціантів, кухарів та їх помічників. Заборона торгівлі в неділі також сприяє росту попиту на працівників у сфері гастрономії, адже більше людей на вихідних йдуть обідати/вечеряти саме до ресторанів.

Przeczytaj ten tekst w wersji polskiej
Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати