РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

У Лодзі відкриють перший в Польщі український клас. Місто простягає руку мігрантам

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 23.03.2019

Від вересня у лодзькому Спортивно-військовому ліцеї планують створення окремого українського класу. Діти зможуть вивчати не тільки польську мову, але й українську мову та культуру.

Перший в країні український клас мусить почати діяти від вересня нового навчального року у Спортивно-військовому ліцеї міста Лодзь.

Як розповідає директор школи, Магдалена Бичковська, український клас створюється для того, щоб допомогти українцям зберегти свою національну ідентичність. У класі основною мовою викладання буде польська, проте серед предметів буде курс української культури та мови.

Навчатися в класі зможуть випускники початкових шкіл Польщі, а також ті діти, які тільки переїхали й ще не опанували польську мову.

У Лодзі проживає понад 70 тисяч українців, і важливо, щоб вони добре себе почували в нашому регіоні, – стверджує Магдалена Бичковська.

Читайте також: Польська мова з нуля. Oнлайн навчання для початківців

Безкоштовне навчання в українському класі

Навчання в українському класі має бути безкоштовним. Максимальна кількість учнів – 20 осіб. До класу запрошуються підлітки у віці 13-15 років. Тут їх підготують до здачі випускних іспитів (matury).

Директор школи зазначає, що у випадку великої зацікавленості зі сторони українських батьків – можливо відкриття одразу двох українських класів.

Курси польської мови для дітей іноземців від студентів Лодзького університету

Як стверджує видання Dziennik Łódzki, учні наукового кола Глотодидактикі (теорія і практика викладання мов), що діє в Лодзькому університеті, допомагають дітям іноземців вивчати польську мову.

Студенти зазначають, що важливо, щоб дітям мігрантів польська мова викладалась як іноземна. Трапляються такі випадки, коли нова дитина з-за кордону, яка поки навіть не може представитися польською мовою, вже отримує завдання провідміняти іменник. У звичайних школах дуже рідко зустрічаються викладачі, які вміють підлаштувати викладання мови до потреб іноземних дітей.

Відсутність грошей та навчальних годин для викладання польської у школах часто призводить до сумних наслідків. Дитина, яка єдина в класі не говорить польською, починає закриватися від решти, відмовлятися спілкуватись з іншими, що, у свою чергу, призводить до появи нових проблем соціального характеру.

Проект наукового кола Глотодидактики, щодо допомоги дітям іноземців у вивченні польської мови, буде тривати до червня цього року. Заняття проводяться раз на тиждень. Більше інформації можна знайти на сайті кола або ж, контактуючи зі студентами за допомогою профілю у Facebook.

Нагадаємо, що уряд міста також готує релокаційний пакет для українців, що має полегшити еміграцію до Лодзького воєводства.

Цікаво, що останнім часом Лодзь дійсно робить досить рішучі кроки для привернення емігрантів з-за східного кордону до свого регіону. Хто знає, може їм вдасться створити унікальні умови, завдяки яким й дійсно всі ми, українці, захочемо переїхати в Лодзь.

Przeczytaj ten tekst w wersji polskiej
Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати