РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Фонд допомоги українським сиротами та жінкам

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 16.09.2022

Польща підтримує Україну у боротьбі проти російської агресії та проявляє солідарність з українським народом. У зв’язку з цим було створено Фонд допомоги українським сиротами та жінкам імені блж. сщмч. Климентія Шептицького. 

У зв’язку з початком повномасштабної агресії Росії проти України Фонд міжнародної солідарності, з ініціативи Канцелярії прем’єр-міністра Республіки Польща, прийняв рішення про заснування інструменту підтримки, яким став Фонд допомоги українським сиротами та жінкам імені блж. сщмч. Климентія Шептицького. Метою Фонду є надання допомоги дітям-сиротам, які залишилися без батьків через війну та жінкам, які перебували у російському полоні.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Історія створення Фонду допомоги українським сиротами та жінкам

Покровителем Фонду є блаженний священномученик Климентій Шептицький – польський графа, український монах-студит, Праведник народів світу, священнослужитель, якого радянська влада закатувала в 1951 році та якого Іван Павло ІІ виніс на вівтар. Отець Климентій присвятив себе християнському служінню, а турбота про дітей-сиріт часів Першої світової війни була одним з пріоритетів його діяльності.

Фінансова підтримка Фондом імені блж. сщмч. Климентія Шептицького надається дітям до 18 років, у яких обоє батьків або один з них, якщо він був єдиним опікуном дитини загинули внаслідок війни в Україні. Жінкам, які перебували у російському полоні, буде надана фінансова, психологічна підтримка, а також відпочинково-реабілітаційна поїздка до Польщі. Допомога надається виключно громадянам України.

Пропонована допомога

Щоб подати заявку на надання допомоги необхідно заповнити форму. У разі звернення за кількома видами допомоги достатньо заповнити одну форму.

  • Грошова допомога — фінансова підтримка надається українським дітям, які втратили батьків внаслідок бойових дій, та жінкам, звільненим з полону. Заявки на надання грошової допомоги приймаються постійно до 30 листопада 2022 р. або до моменту вичерпання коштів, призначених на виплати, якщо це відбудеться раніше.
  • Психологічна підтримка — підтримкa передбачає надання психологічної допомоги у вигляді психологічних або психіатричних консультацій.
  • Відпочинково-реабілітаційна поїздка до Польщі — поїздка в рамках відпочинково – реабілітаційого табору запланована на осінь 2022 року. Кількість місць обмежена.

Детальніше з положенням про надання допомоги в рамках діяльності Фонду ім. Климентія Шептицького можна ознайомитися за посиланням.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати