РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

“Шафа добра” у Кракові знову відкрита

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 07.11.2022

Від 5 жовтня, у приміщенні площею 250 кв.м. за адресою os. Górali 8 знову працюватиме склад “Шафа добра”. Там, як і раніше, видаватиметься одяг переселенцям з України.

“Шафа Добра” припинила свою діяльність наприкінці серпня у приміщенні, яке раніше займав ТРЦ “Плаза”, а знаходилась вона там безперервно протягом півроку. Там працювало понад 7 000 волонтерів, які надали допомогу майже 80 000 осіб і роздали майже 600 000 одиниць різноманітних товарів.

Що таке “Шафа добра”?

“Шафа Добра” – це місце, відкрите для людей, які втекли від війни в Україні та приїхали до Кракова. Саме тут вони можуть безкоштовно отримати одяг, взуття та аксесуари. Допомога в “Шафі Добра” організована нашою фондом Internationaler Bund Polska в рамках діяльності Мультикультурного центру в Кракові та Інформаційного пункту для іноземців у Кракові, який співфінансується Департаментом соціальної політики та охорони здоров’я міста Кракова.

“Ми бачимо, що таке місце все ще потрібне для біженців з України і з наближенням зими ми хочемо, щоб люди, які приїхали до Кракова, не залишилися без теплого одягу”, – говорить Марія Войтача, директор Мультикультурного центру.

“Шафа добра” працює з середи по п’ятницю з 10.00 до 16.00. У ці дні та години також можна буде принести зимовий одяг для переселенців з України. Нагадуємо, що речі обов’язково мають бути чистими та неушкодженими. Крім того, всі бажаючі долучитися до допомоги у видачі одягу в “Шафі Добра” можуть зголоситися через групу у Facebook.

Історія створення ініціативи

У березні 2022 року спільно з IKEA Kraków, Strabag Polska та Diverse було організувано “Шафа добра”. Місце, де в комфортних умовах люди, які втекли від війни в Україні, можуть безкоштовно отримати необхідний одяг. Величезна кількість людей втікала з країни, маючи лише невеликий рюкзак або сумку, тому більшості з них просто необхідні речі, хоча б на перший час перебування в Польщі.

Частина колишнього торгового центру PLAZA на al. Pokoju 44 у Кракові перетворилася на місце, сповнене добра. Приміщення було пристосоване командою з кількох десятків людей з будівельної компанії Strabag Poland. Кімнати були облаштовані вішалками та іншими товарами компанії IKEA. Краківська філія ІКЕА також організувала та обладнала дитячий куточок. Компанія Diverse організувала систему реєстрації одягу. Galeria Kazimierz передала необхідне обладнання для волонтерської зони.

У вересні 2022 року “Гардероб” був закритий у зв’язку із запланованим знесенням Galeria PLAZA. Після місячної перерви він змінив місце розташування на вул. Гуралі 8 у Кракові (Нова Гута).

Хто може отримати допомогу?

Для отримання допомоги достатньо пред’явити один з наступних документів:

  • паспорт з відміткою про в’їзд до Польщі після 24 лютого 2022 року,
  • інший документ, що підтверджує Ваш в’їзд до Польщі після 24.02.2022 р., напр. підтвердження номера PESEL або тимчасового перебування в Польщі разом з іншим документом з фотографією,
  • електронний документ Diia.pl.

Важливо! Фотографії та ксерокопії документів не приймаються.

 

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати