РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Швидка допомога в Польщі. Як викликати?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 27.10.2022

Номери телефонів екстрених служб варто знати і тримати завжди під рукою, але ніколи не телефонуйте без серйозної причини. Дізнайтеся, як викликається швидка допомога в Польщі та про що варто знати?

Виклик швидкої допомоги необхідний, коли здоров’ю та життю загрожує небезпека, наприклад, нещасний випадок, серцевий напад або напад астми. Коли ви набираєте номер екстреного виклику швидкої допомоги, будьте готові відповісти на запитання, які вам задасть диспетчер. Як викликається швидка допомога в Польщі? Що потрібно говорити та як відповідати на запитання?

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Швидка допомога в Польщі. Куди звертатись?

Якщо Ви потребуєте негайної допомоги у зв’язку з тим, що Ваше життя або життя інших людей перебуває під загрозою, Ви можете зателефонувати за одним з двох номерів екстрених служб: 999 або 112.

  • 999 – номер екстреного виклику швидкої медичної допомоги. На виклик відповідає безпосередньо медичний диспетчер.
  • 112 – єдиний номер екстреної допомоги, який діє на всій території Європейського Союзу.

Номер 112 використовується для оповіщення в ситуаціях, що загрожують здоров’ю та життю, а також майну. Після розмови з вами оператор 112 повідомить відповідні служби: швидку допомогу, пожежну охорону, поліцію, водно-рятувальні служби тощо. Він також може з’єднати вас безпосередньо з відповідною службою.

Не викликайте швидку допомогу при захворюваннях або інцидентах, які не потребують невідкладної допомоги.

Виклик швидкої допомоги: про що запитає диспетчер?

Коли ви зателефонуєте за одним з номерів трубку візьме диспетчер, який неодмінно поставить Вам декілька запитань:

  • imię i nazwisko / ім’я та прізвище;
  • krótki dokładny opis sytuacji: co się stało ile osób wymaga pomocy, jakie są obrażenia, objawy i w jakim wieku są osoby które potrzebują pomocy / короткий, точний опис ситуації: що сталося, скільки людей потребують допомоги, які травми, які симптоми, скільки років людям, які потребують допомоги;
  • dokładny adres, najkrótsza droga dojazdu / точна адреса, найкоротший маршрут;
  • miejsce oczekiwania na karetkę: jeżeli to możliwe – podać miejsce charakterystyczne – szkoła, przystanek autobusowy, kościół, posterunek policji itp. / де чекати карету швидкої допомоги: по можливості вказати характерне місце – школа, автобусна зупинка, церква, відділок поліції тощо;
  • numer telefonu osoby wzywającej / номер телефону особи, яка телефонує.

Куди транспортують пацієнта?

Пацієнта зазвичай транспортують каретою швидкої допомоги до найближчої лікарні. Пацієнт також може бути доставлений в іншу лікарню за власним бажанням, якщо там є вільні місця і лікарня знаходиться на території обслуговування бригади швидкої медичної допомоги.

Разом з пацієнтом в карету швидкої допомоги може сідати тільки особа, яка доглядає за хворою дитиною або психічно хворою людиною.

Ви не будете платити за виклик швидкої допомоги, якщо у вас є медична страховка. Однак доведеться платити за виїзди до людей, які не застраховані, за транспортування хворої людини в лікарню без направлення, транспортування пацієнта до лікарні за направленням лікаря первинної медичної допомоги, частково або повністю відповідно до ступеня інвалідності особи, яку перевозять.

Про що варто знати, коли ви викликаєте швидку?

Увага! При виклику швидкої допомоги зберігайте спокій, не кричіть і не квапте диспетчера. Відповідайте на запитання та дотримуйтесь інструкцій. Не кладіть слухавку до отримання відповідної вказівки.

Дзвінки на номери екстрених служб є безкоштовними – час, витрачений диспетчером на збір інтерв’ю, не створює витрат для абонента, який телефонує. Намагайтеся не користуватися телефоном, з якого було здійснено дзвінок. Диспетчер або бригада екстреної медичної допомоги можуть спробувати зв’язатися з вами для отримання додаткової інформації.

Зверніть увагу, що не кожен виклик є підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги. Медичний диспетчер може відмовити у виїзді карети швидкої допомоги, повідомивши причину відмови та порядок дій. І пам’ятайте, що викликати швидку медичну допомогу слід лише у випадках безпосередньої загрози життю або у надзвичайних ситуаціях, які можуть призвести до серйозних порушень функцій організму, травм або загибелі людини.

Більше детальної інформації можна знайти на офіційній сторінці.

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати