РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Як відправити гроші в Україну з-за кордону?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 24.05.2022

Більшість громадян України, рятуючись від війни, обрали країни Європи своїм тимчасовим домом. Деякі з них залишили рідних і друзів по той бік кордону і тепер хочуть підтримати їх матеріально. Також деякі іноземці мають українських друзів чи родину. Як можна допомогти їм фінансово та відправити гроші в Україну з-за кордону?

Гроші можна відправляти багатьма різними способами: банківським переказом, за допомогою компаній, які спеціалізуються на цьому, або поштовим переказом. Ми перевірили, як відправити гроші в Україну з-за кордону найшвидшим, найпростішим та найдешевшим способом.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Чи можуть українці отримувати гроші з-за кордону?

Так, НБУ не вводив обмеження на перекази з-за кордону, окрім тих, які пов’язані з Росією та Білоруссю. Натомість більшість переказів з України за кордон заборонені. Серед винятків, зокрема, оплата витрат, пов’язаних з лікуванням або смертю громадян.

Способи, як відправити гроші в Україну з-за кордону

У Western Union ви можете безкоштовно відправити гроші в Україну прямо зі своєї дебетової або кредитної картки. Одержувач може забрати переказ готівкою (кошти надійдуть йому протягом кількох хвилин), кошти також можуть перейти на його банківський рахунок (якщо він має рахунок у ПриватБанку, він отримає гроші в режимі реального часу. Для інших великих банків, миттєві перекази доступні при відправленні коштів з понеділка по п’ятницю в робочі години до 6:50 EST). Також можливими є перекази на платіжну картку. Термін виконання 0-1 робочий день.

Також MoneyGram, який співпрацює майже з усіма українськими банками повідомляє, що на час війни припиняє стягувати комісію за пересилання грошей на банківські рахунки в Україні та прилеглих країнах. Ви можете отримати грощі на картку або забрати готівку у відділенні свого банку.

Те саме стосується грошових переказів Ria. У випадку з цією компанією ви можете відправити гроші за допомогою програми myRia та банкоматів Euronet (ви завантажуєте програму, реєструєтеся в ній і створюєте транзакцію, потім підтверджуєте її, заходите в один з банкоматів Euronet, скануєте штрих-код і надсилаєте гроші, які потім надходять на один із 20 000 пунктів Ria в Україні). Грошові перекази в Україну відправляються без комісії. 

Схожою платіжною системою є Wise. Переказ коштів виконується дуже просто, для того, щоб це зробити вам навіть не потрібно реєструватись: ви можете скористатись своїм акаунтом Google чи Facebook. Потім потрібно тільки обрати валюту та ввести банківський рахунок, з якого буде здійнюватись переказ, і реквізити отримувача (банківський рахунок або платіжну картку).

Довгоочікуваний в Україні PayPal на період війни скасував комісію за перекази коштів для громадян України, які мають картки Visa та Mastercard. Для цього необхідно зареєструватись на сайті та обрати країну “Україна”, це можна зробити навіть якщо зараз ви виїхали за кордон.

Більш детальну інформацію про умови переказів в Україну варто шукати на офіційних сторінках платіжних систем або зателефонувавши на інфолінію.

Загалом зробити переказ можна або через міжнародні системи переказу коштів, або з картки на картку, або через SWIFT за номером IBAN. Ви можете вибирати спосіб залежно від можливостей вашого банку, але зверніть увагу на розмір комісії та час виконання транзакції.

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати