РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Як знайти житло в Польщі? Поради для біженців

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 24.05.2022

Виходячи на полювання за найкращими пропозиціями оренди нерухомості, треба запастись терпінням та грошима. Сайтів, де можна шукати житло в Польщі є безліч, але треба пам’ятати, що це не єдиний спосіб знайти затишний куточок.

Існує три найбільш популярних і дієвих способи: сайти для пошуку житла в Польщі, групи в соціальних мережах, агенції нерухомості. Детальніше про кожен з варіантів розповідаємо нижче.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Сервіси, де шукати житло в Польщі

Olx.pl — сервіс є своєрідною дошкою оголошень, де можна продати/купити/орендувати майже що-завгодно, у тім житло. Плюсом є велика база оголошень, яка постійно оновлюється. У графі пошуку можна вказати район міста, де б ви хотіли проживати, та відфільтрувати оголошення власників від оголошень агенцій. На сайті досить зручно шукати, як квартири чи дома, так й окремі кімнати. До того ж, є мобільний додаток olx, де швидко можна переглядати останні пропозиції.

Gumtree.pl — це також не менш популярний сервіс безкоштовних оголошень. Фірма ще не добралася до ринку нашої країни, але ось в Польщі сайтом можна спокійно користуватися для пошуку житла. Фільтр параметрів: район, ціна, кількість кімнат, – знаходиться з лівої сторони. Сервіс є зручним у користуванні.

Otodom.pl — сервіс належить до того самого концерну, що й  OLX. Сайт спеціалізується на оголошеннях нерухомості, тому саме тут можна знайти велику кількість пропозицій оренди квартир і кімнат. Мінусом є відсутність години та дати, коли саме оголошення було додане до переліку пропозицій. Щоб побачити дату, необхідно перейти за посиланням конкретного оголошення та спустися на самий низ сторінки, у правому нижньому куті знайдете дату додання та актуалізації. Цікавою є можливість пошуку житла на мапі, а не тільки у вигляді списку. Для цього треба, перейшовши на сайт сервісу, натиснути справа значок Mapa.

Okolica.pl — це безкоштовний сервіс оголошень ринку нерухомості. Вигляд інтерфейсу трохи відрізняється від описаних вище сайтів. Сторінка пошуку виконана у вигляді мапи, а з лівої сторони розміщенні короткі описи пропозицій. Натиснувши Opis розгорнеться маленьке віконечко з більш детальним представленням пропозиції, при цьому вам не треба переходити на іншу вкладку. Також під кожною пропозицією розміщено час, коли саме оголошення було додане. Колір позначки часу відрізняється в залежності від того, на скільки свіжа конкретна пропозиція. Вибір оголошень великий, тому можна сміливо користуватися сервісом.

Roomster.com — міжнародний сервіс пошуку житла. Інтерфейс сайту дуже схожий на попередній: теж мапа і короткі описи оголошень з лівої сторони. Треба сказати, що на цьому сайті немає дуже великої бази оголошень в Польщі та, щоб побачити деталі пропозиції, необхідно зареєструватись. Але ми вирішили розповісти вам про цей ресурс, тому що в нього є одна дуже цікава відмінність – можна робити пошук сусідів чи орендаторів. Тобто, можна вибрати опцію пошуку сусіда, вказавши у фільтрі стать, вік, домашніх улюбленців, а навіть знак зодіаку!

Пошук оселі у Facebook

Знайти житло за допомогою соціальних мереж теж можливо. Для цього треба на сторінці Facebook ввести в графі пошуку “Mieszkania pokoje (назва міста, де проживаєте)”. Долучившись до груп, де користувачі постійно викладають свої оголошення оренди, можна знайти хороший варіант. Зв’язатись з автором оголошення теж не буде проблемою – просто напишіть йому приватне повідомлення.

Житло в Польщі через агенцію нерухомості

Хоча подібні агенції беруть додаткову плату за свої послуги, часами їх допомога стає в пригоді. Якщо ви не маєте часу на самостійний пошук житла або ж просто не володієте польською мовою, то послуги посередників – це вихід з ситуації. З представником агенції можна домовитись англійською мовою, а часами навіть на українській. Така людина візьме до уваги усі ваші вимоги, буде шукати відповідну пропозицію і домовлятися з власником. Як правило, агенції мають свою базу пропозицій і можуть запропонувати вам щось навіть до того, як оголошення потрапить в інтернет.

Між агенцією та вами підписується договір посередництва, в якому чітко прописані умови співпраці та винагорода за послуги. Посередників, які вимагають грошей перед наданням послуг, слід обходити десятою дорогою. Щодо ціни, то вона варіюється від 50 до 100% від суми місячного найму. Але не завжди той, хто орендує, платить всю суму, іноді вона розділяється між власником житла та вами.

Тимчасове житло в Польщі для біженців з України

Якщо ви виїхали з України у зв’язку з війною і шукаєте тимчасовий притулок — варто шукати на сайтах, створених власне для цього.

EU4UA — платформа для пошуку безкоштовного житла для біженців. Тту ви можете зареєструватись, заповнити анкету і залишити оглошення на сайті. Господарі з різних країн ЄС побачать ваше оголоешння і зможуть запропонувати вам своє житло. Подібною платформою є Ukraine Take Shelter. Ви залишаєте свою заявку на сайті та чекаєте на відгук від господаря житла.

ICanHelp.Host – це платформа солідарності з метою надання безкоштовного житла в Європі та за її межами для українців, які були змушені покинути свої домівки через гуманітарну кризу, спричинену агресією російських військ проти України. На мапі ви можете знайти житло у місті в якому ви знаходитесь, або до якого прямуєте.

І наостанок, якщо вам потрібно терміново знайти безкоштовне житло на короткий час — ви можете заповнити анкету і отримати 5 безкоштовних ночей в двомісних номерах в різних містах.

Хай щастить!

Читайте також:

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати