РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Як зняти готівку з української картки в Польщі?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 27.05.2022

Рахунок у польському банку можна відкрити на спрощеній основі. Як правило, ця процедура є безкоштовною, а перекази та зняття готівки з банкоматів – без комісії. А що робити тим громадянам, які не мають в цьому потреби і хочуть продовжувати користуватись послугами свого українського банку? Як можна зняти готівку з української картки в Польщі?

Вже з перших днів перших днів російського вторгнення фінансові установи почали активно допомагати біженцям. Банки, які працюють у Польщі, мають значний досвід надання послуг громадянам України, адже ще до початку війни в Польщі проживало та працювало понад мільйон українців. Тому обслуговування українською (інфолінія, веб-сайт, мобільний додаток) вже не є чимось надзвичайним. Відразу після початку війни банки почали готувати спеціальні пропозиції для біженців, які хочуть відкрити рахунок. Але це не є необхідністю, тому частина громадян продовжує тримати гроші на своєму “українському” рахунку.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Де і як можна зняти готівку з української картки в Польщі, якщо не має відкритого рахунку в польському банку?

Теоритично, якщо ви власник картки Visa або Mastercard – ви можете це зробити в будь-якому банкоматі, але на жаль, усі польські банки беруть комісію з іноземних карток за зняття готівки, курс може бути некорисний для вас, а також, можуть бути нараховані окремі кошти за конвертацію валют. 

Читайте також:

Банкомати Euronet: зняття готівки без комісії

До допомоги українцям долучився і оператор найбільшої незалежної від банків мережі банкоматів Euronet. Компанія скасувала комісію за зняття готівки з української картки в Польщі, тобто зняття здійснюватиметься на тих самих підставах, що і з картки, випущеної польським банком. Йдеться про додаткову комісію, з якою, наприклад, можуть зіштовхнутись поляки при знятті готівки в іноземному банкоматі. Euronet також гарантує, що не нараховує додаткових коштів у процесі конвертації гривні в злоті. Цією послугою ви також можете скористатись в Угорщині, Словаччині та Румунії. 

Оплата здійснюється за курсом українського банку, який випустив картку. Зверніть увагу, український банк може додати свою комісію за зняття в банкоматі, більшість з них на час воєнного стану скасували її, але варто перевірити свій банк перед операцією. 

Щоб уникнути зайвих витрат обирайте опцію зняття у злотих (або у валюті країни, в якій ви перебуваєте), бо якщо ви виберете зняття грошей у гривні — банкомат додасть націнку ще за обмін валют.

Фото: Vital Safo / Shutterstock.com

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати