РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Українці хочуть залишитися працювати в Польщі й не планують виїжджати до інших країн, але за кількох умов, – рапорт ПУГП

Tetiana Shataieva
Tetiana Shataieva 11.04.2019

Польсько-українська господарча палата провела дослідження серед українців, що працюють в Польщі. 70 відс. мігрантів позитивно оцінює свій досвід роботи в країні.

Цілих 70 відс. опитаних українських трудових мігрантів зазначили, що оцінюють роботу в Польщі позитивно. Більша частина респондентів – 61 відс. – хоче залишитись проживати в Польщі на постійній основі, як показує рапорт ПУГП. Зі своєї сторони, 40 відс. вказало, що розглянуло б можливість довгострокової роботи в країні, але за умови підвищення зарплати.

Набуття нерухомості та курси польської мови як спосіб заохочення українців до життя в Польщі.

Українці активно купують житло в Польщі, що також сприяє рішенню залишитись в країні на довгий термін, а може навіть назавжди. Цілих 13 відс. опитаних українських мігрантів хотіли б мати можливість придбати нерухомість у Польщі.

Важливим фактором, що впливає на рішення українців залишитись чи поїхати, є знання мови. Дослідження показує, що 27 відс. опитаних мали труднощі на роботі саме через незнання польської.

Причиною відмови працювати в Польщі часто стають важкі умови роботи та погані умови проживання, так відповіло 30 відс. респондентів.

Допомога іноземцям у щоденному житті могла б змінити ситуацію на краще.

За словами президента Польсько-української господарчої палати Яцека Пєхоти, для поліпшення ситуації необхідно запровадити правові норми, які допоможуть іноземцям не тільки влаштуватись на роботу в Польщі, але й полегшить їх повсякденне життя в країні.

– Наприклад, безкоштовні мовні курси, полегшення процесу легалізації, юридичні консультації та український колл-центр – дозволили б працівникам з України відчувати себе в Польщі комфортніше і позбутися патологій, що відчуваються по обидва боки кордону, – говорить Пєхота.

Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики працюють над новою міграційною програмою.

Магдалена Свеклей, радниця міністра Ельжбети Рафальської, зазначила, що у найближчому майбутньому не планується впровадження змін, щодо правил працевлаштування українців у Польщі.

Однак радниця поділилась також інформацією, що в міністерстві працюють над новою міграційною політикою, елементом якої є інтеграційна програма. Для реалізації програми з бюджету будуть виділені гроші на проведення інформаційної кампанії, спрямованої до іноземних громадян, що працюють у Польщі, повідомляє PulsHR.

Опитування було проведене на групі 1025 осіб. Дослідження думки українських мігрантів відбулось в рамках соціальної кампанії “Партнерство і працевлаштування”.

Деякі польські міста вже роблять кроки на зустріч українцям. Нагадаємо, що в Лодзі планується відкриття першого в Польщі українського класу і створення релокаційного пакету для мігрантів, у Вроцлаві призначено уповноважену з питань українців у місті, а у Бельско-Бялій проводять безкоштовні курси польської для іноземців.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати