РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

500+ для українців. Як оформити 500+ через Інтернет?

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 09.05.2022

Для громадян України, які постійно проживають у Польщі, доступна фінансова допомога 500+. Хто може розраховувати на цю грошову допомогу та як оформити 500+ через Інтернет?

Допомога у вигляді 300 злотих – не єдина програма, яку підготував польський уряд для біженців з України. Серед інших є фінансова допомога 500+. Це вже відома полякам програма, якою вони користуються протягом останніх років. Вона допомагає польським родинам у частковому покритті витрат, пов’язаних з вихованням дитини: догляд за нею, задоволення її життєвих потреб і тд. Завдяки спеціальній уставі від початку березня програма також доступна для українців і надається на тих самих умовах, але в цьому випадку також необхідно мати номер PESEL.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Заяву на отримання фінансової допомоги 500+ може подати особа, яка:

 • є громадянином України або подружжям громадянина України,
 • легально проживає в Польщі,
 • має дитину (є його батьком або тимчасовим опікуном), яка має громадянство України та прибула з України до Польщі після 24 лютого 2022 року у зв’язку з бойовими діями,
 • має дитину (є його батьком або тимчасовим опікуном), народжену в Польщі від матері, яка є громадянкою України і перебування якої в Польщі є законним.

Перебування в Республіці Польща для громадян, які приїхали з України після 24 лютого 2022 року, є легальним протягом 18 місяців. Допомога надається тільки на період перебування в Польщі.

Як оформити 500+ через Інтернет?

Українці, які в’їхали в Польщу після 24 лютого 2022 року у зв’язку з бойовими діями і які бажають залишитися в Польщі і отримувати фінансову допомогу 500+, повинні зареєструватись на офіційній сторінці zus та мати:

 • номер PESEL заявника та дитини (з 16 березня 2022 року вони видаються органами місцевого самоврядування біженцям від війни з України);
 • адресу електронної пошти;
 • польский номер телефону;
 • номер банківського рахунку в Польщі.

У яких випадках громадяни України не мають права отримати 500+?

Оскільки під час оформлення сімейної допомоги українці мають однакові умови з поляками, то й умови для відмови у наданні 500+ громадянину України будуть однаковими.

Тому 500+ біженцям з України не нададуть, якщо:

 • дитина, на яку буде виплачена допомога, перебуває у шлюбі,
 • дитина перебуває в установі, яка забезпечує безкоштовне повне утримання, наприклад юнацький навчальний центр, притулок для неповнолітніх, виправну колонію, слідчий ізолятор, тюрму, військову школу чи іншу школу,
 • повнолітня дитина має встановлене право на дитячу допомогу для власної дитини,
 • заявник отримав право на подібну допомогу для дитини за кордоном.

Чи можете ви оскаржити негативне рішення?

Може статися так, що заява не буде прийнята. Що можна зробити в такій ситуації? Ви можете оскаржити рішення, написавши листа до голови ZUS протягом 14 днів після отримання відповіді. Рішення голови соціального страхування у справі 500+ для біженців з України може бути оскаржено в воєводському адміністративному суді протягом 30 днів з дня вручення рішення.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати