РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

Poland Prize – фінансування стартапів в Польщі

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 07.11.2022

Якщо ви знаходитесь зараз в Польщі та маєте бажання відкрити власний бізнес, то, як громадянин України ви не лише можете розпочати нову справу, а й спробувати отримати фінансування на власний стартап від Poland Prize.

Насамперед, спробувати отримати гранти від Польщі можуть засновники бізнесів у сфері технологій. Уже кілька років тут діє програма Poland Prize для стартапів з України, Білорусі та інших країн Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова).

Програма Poland Prize розрахована на ІТ-ідеї, що планують масштабуватися завдяки партнерству з великими корпораціями в Польщі. Це приклад вигідної співпраці для обох сторін: розробники отримують фінансування, а донори – нові ідеї для бізнесу та суспільного життя. Підтримує програму Польське агентство з розвитку підприємництва (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP), Європейський союз та ряд ІТ-ініціатив.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Фінансування на власний стартап від Poland Prize

Метою діяльності Агентства є реалізація програм розвитку економіки, підтримка інноваційної та науково-дослідницької діяльності малих і середніх підприємств (МСП), регіонального розвитку, зростання експорту, розвитку людських ресурсів та використання новітніх технологій у господарській діяльності.

ПАРП бере участь у реалізації національних та міжнародних проектів, що фінансуються зі структурних фондів, державного бюджету та багаторічних програм Європейської Комісії. ПАРП бере активну участь у формуванні та ефективній реалізації державної політики у сфері підприємництва, інновацій та адаптивності людських ресурсів, прагнучи стати ключовою інституцією, відповідальною за створення середовища підтримки підприємців. Відповідно до принципу “Think Small First” – “Спочатку думай про малий бізнес”, вся діяльність Агентства здійснюється з особливою увагою до потреб сектору МСП.

ПАРП розвиває підприємництво в Польщі через інновації та відкриття нових напрямків розвитку. Вони постійно вдосконалюють способи виконання поставлених завдань, тестують та впроваджують інноваційні методи роботи. А також співпрацюють з підприємцями та установами, що працюють в інноваційній екосистемі в Польщі та за кордоном.

Як проходить программа?

Програма акселерації Poland Prize складається з 2 етапів.

Перший етап включає в себе:

  • Soft-landing – бриджуючі заходи, спрямовані на забезпечення стартапів необхідними умовами для початку належної господарської діяльності, включаючи підтримку так званого “консьєржа” (виділеного радника – опікуна стартапу),
  • Розвиток – індивідуальні заходи, необхідні для розвитку стартапу в Польщі, пов’язані, наприклад, з формуванням команди стартапу або підвищенням її компетенцій, налагодженням зв’язків, розробкою продукту стартапу, просуванням і придбанням бізнес-партнера стартапу (одержувача технології або Інвестора).

В рамках І етапу стартап може отримати грошовий грант у розмірі не більше 50 000 злотих на покриття витрат, необхідних для реалізації до 3 місяців діяльності в рамках компоненту soft-landing та розвитку.

ІІ етап присвячений стартапам, які за результатами І етапу налагодили документально підтверджену співпрацю з бізнес-партнером (реципієнтом технологій або інвестором).

II етап включає в себе:

  • Акселерація – професійна діяльність, описана в Індивідуальному плані акселерації, з метою пілотного впровадження рішення стартапу у Реципієнта технологій та/або залучення капіталу від Інвестора,
  • Пост-акселерація – діяльність, спрямована на максимізацію проектних результатів, досягнутих стартапом в результаті Акселерації, що передбачає, наприклад, продовження або розширення обраних заходів з розвитку стартапу або підтримання їх ефекту.

В рамках ІІ етапу стартап може отримати грошовий грант у розмірі не більше 250 000 злотих, призначений для покриття витрат на акселераційні заходи, необхідні для проведення пілотного впровадження рішення стартапу в Одержувача технологій та/або для залучення стартапом капіталу від Інвестора.

Як подати заявку на участь у програмі?

Стартапи можуть подавати заявки на отримання Премії Польщі через досвідчених операторів (акселератори), що спеціалізуються на різних галузях, розташованих у Варшаві, Кракові, Гданську, Лодзі, Жешуві, Кельцах, Любліні, Познані. Набір відбувається через форми, доступні веб-сайтах. Кожен акселератор проведе щонайменше 2 раунди програми.

Скільки можна отримати? Максимальна сума, яку ви можете отримати — 300 000 злотих. Ви можете отримати до 100% прийнятних витрат на проект, що означає, що Вам не потрібно мати власний внесок.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати