РЕКОМЕНДУЕТСЯCzytaj w języku polskim

UA SOS – платформа для пошуку житла uasos.org

Mariia Zinchenko
Mariia Zinchenko 09.05.2022

Нещодавно з’явилась нова платформа UA SOS, яка допомагає біженцям у пошуку безкоштовного житла.

Сервіс поєднує людей, яким необхідно знайти тимчасове місце проживання з приватними особами, неурядовими організаціями, компаніями або установами, що пропонують житло. Платформа  доступна українською, російською, англійською, польською, угорською, словацькою та чеською і працює на території Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії. Увійти на сайт можна двома способами: за допомогою облікового запису Google або через Facebook. Щоб створити обліковий запис, вам потрібно буде заповнити свою адресу електронної пошти та номер телефону, на який буде відправлено код підтвердження.

❤️ Якщо ти шукаєш допомоги чи поради або хочеш поговорити з іншими українцями, які знаходяться в Польщі – приєднуйся до нашої групи на Facebook.

Як працює платформа UA SOS?

Для того, щоб знайти житло необхідно:

  • заповнити форму на сайті,
  • дочекатись найкращої пропозиції,
  • підтвердити пропозицію, якщо вона є підходящою,
  • зв’язатись з власником.

Якщо у вас є квартира або кімната, які ви можете надати біженцям безкоштовно – ви можете розмістити своє оголошення на сайті, потрібно тільки заповнити анкету. Потрібно вказати інформацію:

  • на який час ви пропонуєте житло,
  • чи пропонуєте ви їжу,
  • умови для людей з обмеженими можливостями,
  • чи дозволено мати домашню тварину.

Під час перегляду пропозицій ті, хто шукають житло, відзначають критерії, які їх цікавлять, і таким чином отримують такі варіанти, які їм найбільше підходять. Варто регулярно перевіряти свою поштову скриньку, а коли знайдеться варіант для вас, вас повідомлять про це за допомогою SMS.

Зверніть увагу, що неможливо перевірити всіх осіб, які заповнюють анкети через портал. Тому, будь ласка, зв’яжіться з вашим господарем / господинею і уточніть всі деталі перед перебуванням.

Ініціатива була створена за участю десятків волонтерів, а тепер її підтримують польські та українські громадські організації, органи місцевого самоврядування та компанії, які дають можливість охопити сотні тисяч людей по обидва боки кордону. В майбутньому веб-сайт буде збагачений новими параметрами допомоги – крім житла ви зможете знайти транспорт або роботу. З часом, для більшої зручності користування, має з’явитись додаток в Google Play i AppStore.

Більш детальну інформацію та відповіді на питання, які вас цікавлять, можна знайти у спеціальному посібнику FAQ.

Поради, новини, власні історії - все про життя українців у Польщі. Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook і беріть участь в дискусіях.

ви повинні прочитати